Marți 13 pentru vrăjitoarele Melissa și Vanessa.
Amănunte senzaționale despre ce procurorii numesc înșelarea Oanei Zăvoranu cu 450.000 de euro!

Parchetul și Poliția Ilfov au descins la 11 locații din Capitală și județul limitrof Bucureștiului, operațiunea vizând două vrăjitoare și câțiva dintre apropiații lor. Este vorba de celebrele, așa le numește presa de „specialitate”, Melissa și Vanessa. Dosarul în care se efectuează descinderile a fost pornit de Parchetul de pe lângă Tribunalul Ilfov în luna octombrie la plângerea Oanei Zăvoranu, ea reclamând că a fost înșelată, prejudiciul fiind de aproximativ 450.000 de euro! După demararea cercetărilor, sursele mele din procuratură spun că au mai fost identificate 4 victime, o funcționară bancară din Tulcea, o femeie de afaceri din Satu Mare și doi români care trăiesc în Italia.

Sursele din rândul anchetatorilor spun că Oana Zăvoranu ar fi fost contactată de cele două vrăjitoare în luna februarie a anului. În acea perioadă, Oana era la începutul scandalului divorțului de Pepe, iar procesele cu mama sa, Mărioara, erau pe cale de a fi pierdute. Nu-i caut o scuză pentru ce s-a întâmplat în continuare, dar e bine de știut în ce stare psihică sunt cei care cad victime unor astfel de infracțiuni.

De fapt, ancheta de acum pune cap la cap mai multe știri care, de-a lungul ultimelor luni erau greu de înțeles. Iată una dintre ele:

Oana merge pentru prima oară la vrăjitoare:

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/oana-zavoranu-a-cerut-ajutorul-vrajitoarelor-153682.html

Atunci Oana a plecat cu mașina ei Porsche de la Melissa de acasă, dar puțin mai târziu, în iunie, avea să lase mașina acolo. Procuratura susține că pe 22 iunie Melissa i-a spus Oanei că vrăjile pe care tot ea i le-ar fi făcut, la cererea Mărioarei Zăvoranu, sunt legate de mașină. În acea noapte, Oana a lăsat Porsche-ul la vrăjitoare. A doua zi, i s-a spus că vrăjile anterioare fuseseră prea tari, că nu au putut fi îndepărtate decât prin incendierea mașinii. Tot atunci au fost arși și 20.ooo de euro, preț pe care demonii l-ar fi cerut pentru a o lăsa în pace pe Oana. Victima nu a văzut banii, doar un fișic împachetat scos de vrăjitoare din geantă și aruncat imediat în foc. Ritualul a inclus și un porumbel aruncat de viu în flăcări, precum și altul al cărui gât a fost rupt, sângele păsării ajungând pe Oana. Tot din anchetă rezultă că a urmat un alt episod. Vrăjitoarele i-au spus Oanei că Gongoi ( în țigănește înseamnă diavolul, fără legătură în cauză fiind băiatul Mamei Omida care poartă aceiași poreclă) nu o va lăsa în pace dacă nu îi dă 99.000 de euro. Procurorii susțin că între 22 iunie până pe 22 iulie, Oana Zăvoranu ar fi cotizat 450.000 de euro! Sumele și faptele urmează a fi probate în cursul anchetei.

I se propune să-și vândă un apartament din București unui om de afaceri străin, se va dovedi că e un român, apropiat al vrăjitoarelor, pentru suma de 80.000 de euro. La notariat, Zăvoranca nu a pus mâna pe bani, ca să nu atragă noi blesteme. Punga – completată cu 19.000 de la victimă – este aruncată în apă.

Apoi intervine o nouă problemă, potrivit surselor din anchetă, diavolul era nemulțumit că Zăvoranca avea aura neagră, iar aurirea aurei nu se putea face decât cu 2 kilograme de aur. Victima își ipotechează vila ( evaluată la 700. 000 de euro) pentru 80.000. Vrăjitoarele cumpără 66 de cocoșei, completează ele cu o brățară și aurul se transformă în tărâțe.

Vila va face obiectul unei noi ipoteci, suma împrumutată ajungând la 170.000 de euro, pentru că demonii au mai avut nevoie de 90.000 de euro pentru a fi arși.

Datele procuraturii se opresc aici, dar presa a avut pe parcursul acestui scandal de câteva amănunte:

http://www.opiniatimisoarei.ro/oana-zavoranu-la-vrajitoare-filmulete-senzationale-au-aparut-media-cu-vedeta/02/09/2011

În octombrie, a început procesul de executare silită a Oanei Zăvoranu, lucru pe care ea l-a recunoscut în mai multe emisiuni tv. Iată un exemplu:

Tot atunci, mama sa, Mărioara Zăvoranu a intrat în conflict public cu vrăjitoarea Melissa:

Între timp, anchetatorii monitorizau și iar monitorizau. Așa au apărut și celelalte victime, dar și date despre alți clienți ai Vanessei și Melissei, doi fotbaliști celebri, unul trimițând prin WesternUnion 2000 de euro după ce a marcat 2 goluri într-un meci, două dive mondene care se certau public pentru un bărbat… Și partea unui divorț celebru, despre care se spune pe culoarele Poliției că ar fi cheltuit mari sume de bani pentru a-și păstra ființa iubită.

Comentarii via Facebook

comments

Publicat in Editoriale. Bookmark permalink.

4 Responses to Marți 13 pentru vrăjitoarele Melissa și Vanessa.
Amănunte senzaționale despre ce procurorii numesc înșelarea Oanei Zăvoranu cu 450.000 de euro!

  1. Pingback: Noaptea de decemvrie… « lunapatrata

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.